Deze Habsburgse taler is geslagen op naam van Ferdinand die aartshertog van Oostenrijk was tussen 1564 en 1595. Deze talers hebben geen jaartal maar er zijn veel verschillende typen van: met jong of oud hoofd en verschillende harnassen. Meestal voor een redelijke prijs in nog goede staat te krijgen.
Aan deze taler kun je zien dat de voor- en achterstempels wat verschoven waren tijdens de aanmunting. Op de achterkant kun je aan de onderzijde van de munt een klein randje zien van een andere munt. Op de wals werden dus meerdere stempels aangebracht om in één gang tegelijk munten aan te maken.
Sommige verzamelaars willen alleen perfect gemaakte munten hebben, ik vind het juist wel weer leuk om zo'n variant te vinden waaruit blijkt dat het slaan van munten (ondanks de mechanische wals) gewoon handwerk was.
